...brněnský futsalový klub, jehož název nemá nic společného s pražskou Kampou... Futsalový klub FC Kampa Brno byl založen partou nadšenců v roce 2008. Kořeny tohoto mužstva však sahají daleko hlouběji. Poprvé se zakládající členové setkali již v roce 1987, a ihned bylo jasné, že půjde o dlouhodobý vztah založený na pevných morálních základech. Kolem roku 1992 se naše zájmy začaly soustřeďovat na různé volnočasové aktivity, ať už šlo o sport či hudbu. Většina se dala na fotbal a někteří jedinci jej hráli na velmi vysoké úrovni!

Přišel ale rok 1998 a s ním úspěch v podobě zlatých medailí českých hokejistů na ZOH v Naganu. Tento okamžik všechny ovlivnil natolik, že se rozhodli založit hokejbalový tým SK Stuha. Po několika triumfech na turnajích a naprosté dominanci ve svém

regionu přišel útlum a nakonec i zánik klubu. Nastalo „hluché“ období, kdy se každý z nás věnoval svým zálibám a povinnostem. Všem však bylo jasné, že tato pauza nebude trvat dlouho…

Po krátké florballové anabázi se všichni původní členové Stuhy sešli na futsalovém hřišti, aby vyzkoušeli, zda v tomto sportu naleznou zalíbení. Opravdu se tak stalo a v roce 2005 se začalo trénovat. Po 2 letech tvrdého tréninku bylo nutné posunout se dále, takže se začala rodit myšlenka znovuobnovení SK Stuha a přihlášení se do brněnské futsalové soutěže, a tak se také stalo, byť pod jiným názvem. Důvody změny názvu klubu jsou všem hráčům známé a podléhají přísnémů utajení.

V sezóně 2008/2009 začala FC Kampa Brno hrát 3. brněnskou třídu futsalu a šlo jí to vskutku náramně - v tabulce skončila třetí a podařilo se jí postoupit do 2. třídy. Ačkoliv se vše vyvíjelo nadmíru slibně, nastaly v klubu drobné rozepře spojené především s akvizicí nových hráčů. Tyto zpočátku banální dohady nakonec dovedly mužstvo do krize tak velké, že nebylo schopno pokračovat, a na jaře 2010 ohlásilo konec a ostudný odchod ze soutěže.

Netrvalo to ale dlouho a Kampa začala všem chybět. Život bez Kampy je něco jako život bez sexu, proto se železné jádro spojilo se zkušenými borci a vznikla nová Kampa. Není to Kampa číslo dvě, je to Kampa starší, rozumnější, silnější a víc sexy. Máme smělé plány, spoustu energie a nekonečnou dávku humoru, který nás drží nad vodou… ;)